Loading...

Блог

Як оформити право власності на земельну ділянку

Земля є предметом угод: продажу і купівлі, дарування, застави, оренди. Також відомо, що на землі будують будинки та інші об'єкти, вирощують урожай. Земля як об'єкт інвестицій цікава ще й тому, що довготривалі вкладення дозволяють зберегти і значно примножити капітал. Землевласники прагнуть придбати якомога більше земель сільськогосподарського призначення, оскільки знають, що цінність землі зростає з кожним роком.

Документи і цільове призначення

Право власності на землю оформляється за наявності документальних підстав. Такими паперами можуть бути: договір купівлі-продажу або дарування, свідоцтво про спадщину, акт державного органу, рішення суду. При цьому в угодах із землею є свої нюанси, особливості застосування норм законодавства. З ними допоможе розібратися професійний юрист.

Земля має цільове призначення, відповідно до якого цю ділянку можна використовувати. Наприклад, землі поселень використовуються для будівництва садиб для проживання і ведення присадибного господарства, а також багатоквартирних будинків. Сільськогосподарські ділянки використовуються для сільгоспвиробництва. При цьому є можливість переводити землю з однієї категорії в іншу, якщо це не завдасть шкоди. Тобто в полі не можна звести багатоквартирний будинок або автозаправку, але цілком можливо побудувати зерносховище або виробничу базу сільськогосподарського підприємства.

Укладання угоди

При покупці землі ведуться переговори між продавцем і покупцем та укладається договір купівлі-продажу. Така угода може бути основною або попередньою. У другому випадку передбачається, що розрахунки за договором проводяться частинами протягом року, а необхідні документи готуються до певного терміну. Такий варіант зручний, якщо не всі папери готові для підписання основної угоди.

Варто зазначити, що основний договір може бути складений в простій письмовій формі або нотаріальній. Досить першого варіанту з обов'язковою реєстрацією у місцевому управлінні державної реєстрації. Для цього подається заява з пакетом документів, зокрема, про сплату державного мита, копії паспортів продавця і покупця, акт прийому-передачі, технічний паспорт.

Бажано до укладення договору перевірити межову справу, щоб упевнитися в правильності кордонів ділянки, адреси та кадастрового номера. Бувають випадки, коли землі присвоюють чужу адресу або межі перетинаються з сусідніми ділянками. Через такі помилки виникають досить жорстокі судові суперечки.

Оформлення іншої документації

Щоб оформити землю, яка використовується як дачна ділянка на підставі акту прийому-передачі землі, потрібен сам акт і чіткі межі ділянки. Сам акт є документом-підставою, але не визначає адресу землі та її межі. Для реєстрації права власності на садову або дачну ділянку необхідні документи: акт органу влади про надання землі; свідоцтво або акт про право на ділянку, виданий органами державної влади; виписка з господарської книги; кадастровий паспорт.

Для оформлення кадастрового паспорта необхідно провести межування. Таку послугу можна отримати в землевпорядній організації. Для цього треба написати заяву і додати до неї квитанцію про оплату та копію документа - підстави на землю. Якщо в кадастровому паспорті виявляться відомості про те, що земля, так би мовити, «неповноцінна», то разом з паспортом буде видана довідка, де буде вказаний список необхідних документів для подальшого оформлення землі.

Право на землю до початку будівництва багатоквартирного будинку оформляється будівельною організацією. Це право може бути отримано завдяки оренді, через придбання у власність, надання Міністерством оборони. Треба сказати, що статус землі для будівельних компаній має величезне значення, оскільки задовго до будівництва об'єкта готуються проекти і затверджується документація.

Зрозуміло, що будувати об'єкт, не маючи законних підстав на землю, неприпустимо. Тому багато ділянок купуються на торгах за право оренди. В цьому випадку передбачено подальше оформлення у власність. Для участі в торгах будівельна компанія подає заявку до початку торгів. При цьому землі у власність купуються будівельним компаніями як у фізичних осіб, так і в юридичних. Тут все вирішується в порядку, передбаченому Цивільним кодексом і Законом “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”. Землі Міністерства оборони оформляються у власність при набутті права власності на квартиру, наприклад, в разі приватизації.За матеріалами https://t.me/jur_info

Коментувати

0 Коментарiв