Loading...

Ліквідація та банкрутство підприємств

+38(068)-74-66-177

+38(099)-784-23-41

Отримати пораду адвоката

Ліквідація та банкрутство підприємств

 

Банкрутство - ефективне рішення для боржника з метою збереження бізнесу або позбавлення від заборгованості і вірний інструмент для кредитора для захисту своїх фінансових інтересів при виникненні неплатоспроможності боржника.

 

Ініціатором процедури, при цьому, може бути як боржник, так і кредитор.

Для боржників банкрутство є єдиним законним юридичним механізмом ліквідації юридичної особи (закриття фірми) з боргами.

Для кредиторів банкрутство є надійним способом отримання дебіторської заборгованості з неплатоспроможних боржників. Дана процедура дозволяє кредиторам отримувати задоволення своїх вимог до боржника за рахунок майна останнього. Тому для кредиторів особливо важливо забезпечити реалізацію своїх прав і інтересів при проведенні процедури банкрутства.

Основним нормативно-правовим актом у сфері банкрутства є Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", який встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури з метою повного або часткового задоволення вимог кредиторів.

Банкрутство - це визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

 

Так, боржник - юридична особа - суб’єкт підприємницької діяльності або фізична особа за зобов’язаннями, які виникли у фізичної особи у зв’язку зі здійсненням нею підприємницької діяльності, неспроможний виконати протягом трьох місяців свої грошові зобов’язання після настання встановленого строку їх виконання, які підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, та постановою про відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом.

 

Процедура банкрутства включає в себе наступні етапи:

1.    Заява про  порушення справи про банкрутство і його розгляд господарським судом

2.    Порушення справи про банкрутство господарським судом

3.    Підготовче та попереднє засідання судового процесу в господарському суді

4.    Ухвалення рішення про санацію, проведення процедури санації

5.    Визнання боржника банкротом і призначення ліквідаційної комісії

 

У будь-якому випадку, банкрутство є складною і специфічною процедурою для кожної сторони-учасника процесу: крім того, що сам процес передбачає гостре зіткнення інтересів боржників і кредиторів, учасники найчастіше відзначають складність контролю правових особливостей кожного етапу банкрутства.

Сама процедура може йти за різними сценаріями і варіюватися в залежності від Ваших кінцевих цілей - від швидкого виключення компанії з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб за допомогою спрощеного банкрутства до багатоетапної роботи і судових суперечок в разі повної процедури банкрутства.

 

Ми запропонуємо для вас найкращу стратегію Ваших дій під час процедури банкрутства: озвучимо вартість послуг та обговоримо всі нюанси. 

Ліквідація та банкрутство підприємств

+38(068)-74-66-177

+38(099)-784-23-41

Отримати пораду адвоката