Loading...

Оскарження рішень національних судів до Європейського суду з прав людини

+38(068)-74-66-177

+38(099)-784-23-41

Отримати пораду адвоката

Оскарження рішень національних судів до Європейського суду з прав людини

 

Європейський суд з прав людини — незвичайний суд. Під його юрисдикцію підпадають 47 країн і розглядає він тільки справи громадян проти держави. В ЄСПЛ звертаються, коли національні суди не допомогли.

Рішення Європейського суду є обов’язковими до виконання. Однак домогтися позитивного рішення ЄСПЛ або хоча б розгляду справи в ньому вкрай складно.

Так, більшу частину скарг ЄСПЛ відхиляє через недотримання процесуальних вимог.

Основні причини:

·                     Недотримання термінів. Скаргу потрібно подати протягом 6 місяців з дати винесення рішення національним касаційним судом. Якщо термін сплив, відновити його неможливо. Це одна з найчастіших причин, чому ЄСПЛ відхиляє скарги.

·                     Помилки в заяві. Бланк скарги в ЄСПЛ не схожий на той, який подається в національні суди. Він має чітку структуру і жорсткі вимоги до заповнення. Якщо заявник не знайомий з процедурою заповнення бланка, він в 99% випадків припускається помилки. Таку скаргу суд не приймає до розгляду, повертає її на виправлення, це займає час, і заявник ризикує пропустити терміни.

·                     Невідповідність скарги Конвенції. ЄСПЛ захищає тільки ті права і свободи людини, які вказані в Конвенції про захист прав людини і протоколах до неї. Перед подачею скарги переконайтеся, що справа відноситься до сфери діяльності ЄСПЛ, інакше її не розглянуть.

·                     Подача скарги без адвоката. Представляти заявника в ЄСПЛ має право тільки адвокат. Суд може дозволити заявникові захищатися самостійно, але такі випадки вкрай рідкісні.

Бувають випадки, коли люди подають скаргу із заздалегідь виграшної справи, але отримують відмову через невірно заповнену скаргу. Оскільки повторно звернутися до ЄСПЛ не можна, ми рекомендуємо не ризикувати і одразу залучати адвокатів.

Всі підготовчі роботи ми робимо за кілька днів, відправляємо скаргу в ЄСПЛ і отримуємо на руки письмове підтвердження, що скарга подана. Це захищає вас від ризику втрати скарги і гарантує, що вона подана саме в ЄСПЛ.

Далі ми ведемо переписку з судом на українській та англійській мовах. Знаходимо, переводимо і відправляємо додаткові документи за запитом суду. Ведемо процес до заключного рішення і стежимо за його виконанням. 

Оскарження рішень національних судів до Європейського суду з прав людини

+38(068)-74-66-177

+38(099)-784-23-41

Отримати пораду адвоката