Loading...

Прийняття та оформлення спадщини

+38(068)-74-66-177

+38(099)-784-23-41

Отримати пораду адвоката

Прийняття та оформлення спадщиниУспадковуватися може як матеріальне майно, так і майнові права. Наприклад, якщо спадкодавець написав книгу, але помер до того, як вона була видана, спадкоємець отримує право на відрахування з продажів книги.

Разом з тим, отримуючи в спадок квартиру, куплену в кредит, спадкоємець отримує і обов’язок виплатити залишок кредиту по ній.

Єдине, що не можна передати у спадок, це майнові права, нерозривно пов’язані з особистістю. Ними можуть бути аліменти, особисті майнові права, нематеріальні блага.

Категорії спадкоємців

Спадщину можна отримати двома шляхами — за правом спадкування і за заповітом. Найнадійніше — за заповітом. В цьому випадку зрозуміло хто і що отримує, а хто не отримує нічого, навіть якщо є родичем покійного.

Якщо заповіту немає, з’являється поняття черговості спадкування:

Перша черга — діти, подружжя і батьки.

Друга черга — брати, сестри, дідусі та бабусі з боку будь-якого з батьків.

Третя — дядьки і тітки.

З четвертої по сьому чергу — родичі «до сьомого коліна», люди, які проживали зі спадкодавцем не менше 5 років, а також утриманці, навіть якщо вони не є родичами померлого.

Восьма і остання черга — держава.

Спадкоємці отримують право на спадщину почергово. Тобто, в першу чергу майно відходить до осіб першої черги. Якщо таких немає або вони від спадщини відмовилися, воно переходить далі по ланцюжку. Останнім на спадщину претендує держава.

Оформити право на спадщину треба протягом 6 місяців. Якщо цей строк пропущено, то майнові права доведеться відновлювати через суд.

Проблеми при оформленні спадщини

Надійніше за все, коли на руках заповіт, і в ньому чітко прописані спадкоємці. Тоді ви йдете до нотаріуса за місцем прописки або місцем знаходження майна і оформляєте спадщину. Якщо всі документи у вас в порядку, протягом півроку ви вступаєте в майнові права.

Коли заповіту немає, виникають нюанси. Наприклад, суперечки між родичами однієї черги, які не можуть поділити спадщину. Або проблеми з самим майном, які ніхто не знає, як вирішувати.

Одна з найчастіших проблем — терміни. Спадкоємець може бути за кордоном або не знати про смерть спадкодавця, і пропускає законні 6 місяців. Відновити права він може тільки через суд.

У всіх проблемних випадках потрібно знати безліч нюансів, які впливають на результат справи як в позитивну, так і в негативну для спадкоємця сторону. Для людини, не пов’язаної з юриспруденцією, це практично складна задача. В цьому випадку вам знадобиться консультація або втручання адвоката.

Навіть якщо все здається зрозумілим не обмежуйтесь сподіванням, що все буде так як Вам би цього хотілось. Зверніться за професійною допомогою до Нас. Ми підкажемо, на що звернути увагу у Вашій справі, перевіримо документи і покажемо, де можуть бути підводні камені. Це допоможе Вам вступити в спадок легко і без зайвих витрат.

Також ми надамо вам такі послуги:

·  Надання консультацій щодо порядку спадкування;

·  супровід в процедурах досудового врегулювання спорів, представництво інтересів клієнтів в судах у всіх інстанціях (включаючи апеляційне та касаційне оскарження) та інших державних органах з питань сімейного права;

·  представництво інтересів у судових справах про поділ спадкового майна, про визначення розміру обов’язкової частки у спадщині, зміну черги у праві на спадкування за законом;

·  отримання свідоцтва про право на спадщину, оскарження відмови нотаріуса у вчиненні нотаріальної дій;

·  відновлення пропущеного строку на прийняття спадщини;

·  усунення від права спадкування;

·  встановлення недійсності заповіту, спадкового договору, свідоцтва про право на спадщину;

·  визнання права власності в порядку спадкування у судовому порядку;

·  встановлення факту родинних відносин, факту постійного проживання зі спадкодавцем та інших фактів, що мають юридичне значення.

Прийняття та оформлення спадщини

+38(068)-74-66-177

+38(099)-784-23-41

Отримати пораду адвоката