Loading...

Справи щодо усиновлення, опіки (піклування). Встановлення та позбавлення батьківства

+38(068)-74-66-177

+38(099)-784-23-41

Отримати пораду адвоката

Справи щодо усиновлення, опіки (піклування). Встановлення та позбавлення батьківства

 

Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадків, передбачених законом.

Ви можете бути усиновлючем, якщо Ви є дієздатним, і не відноситесь до осіб які:

-          позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;

-         були усиновлювачами іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним з їхньої вини;

-          перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;

-          зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;

-          не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу);

-        страждають на хвороби, перелік яких затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я;

-          є іноземцями, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;

-        були засуджені або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів;

-          за станом здоров'я потребують постійного стороннього догляду;

-          є особами без громадянства;

-    перебувають у шлюбі з особою, яка відповідно до вищезазначених пунктів не може бути усиновлювачем.

Визначимось, кого Ви можете усиновити:

    Усиновленою може бути дитина (особа яка не досягла повноліття.).

   У виняткових випадках суд може постановити рішення про усиновлення повнолітньої особи, яка не має матері, батька або була позбавлена їхнього піклування.

    Дитину, покинуту в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров'я або яку відмовилися забрати з них батьки, інші родичі, може бути усиновлено після досягнення нею двомісячного віку.

   Дитину, яку було підкинуто чи знайдено, може бути усиновлено після спливу двох місяців з часу її знайдення.

    Дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Особа, яка бажає усиновити дитину, подає до суду заяву про усиновлення. Подання такої заяви через представника не допускається.

Щодо опіки та піклування, слід зазначити, що згідно з чинним законодавством України, опіка та піклування встановлюються з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров'я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов'язки,  тобто право на опіку або піклування мають особи зі статусом дитини, а також повнолітні особи, які потребують опіки або піклування внаслідок певних життєвих обставин.

Опіка встановлюється з метою захисту особистих і майнових прав та інтересів осіб, які не досягли 14 років (малолітні особи), та осіб віком від 14 до 18 років (неповнолітні особи), які внаслідок смерті батьків, хвороби батьків або позбавлення їх батьківських прав чи з інших причин залишились без батьківського піклування.

Опіка  встановлюється над повнолітньою особою у тому випадку, якщо за рішенням суду вона була визнана недієздатною  (внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними).

Над фізичною особою, цивільна дієздатність якої обмежена, встановлюється піклування (суд може обмежити цивільну дієздатність фізичної особи, якщо вона страждає на психічний розлад, який істотно впливає на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, якщо вона зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами, азартними іграми тощо і тим ставить себе чи свою сім'ю, а також інших осіб, яких вона за законом зобов'язана утримувати, у скрутне матеріальне становище).

Ми допоможемо Вам зібрати всі необхідні документи, проконсультуємо Вас щодо всіх деталей та ризиків при усиновлені, встановлені опіки  чи піклування.

Крім того, ми надаємо інші послуги у сфері сімейного та цивільного законодавства, наприклад такі, як:

·         Надання консультацій щодо опіки, піклування, усиновлення та сурогатного материнства;

·      представництво інтересів при вирішенні питань, що стосуються стягнення аліментів, визначення місця проживання дитини, позбавлення батьківства, визнання або оскарження батьківства;

·         представництво інтересів в органах опіки та піклування;

·        супровід в процедурах досудового врегулювання спорів, представництво інтересів клієнтів в судах у всіх інстанціях (включаючи апеляційне та касаційне оскарження) та інших державних органах з питань сімейного права;

·         складання договорів в сфері сімейних правовідносин.


Справи щодо усиновлення, опіки (піклування). Встановлення та позбавлення батьківства

+38(068)-74-66-177

+38(099)-784-23-41

Отримати пораду адвоката