Loading...

Стягнення аліментів. Контроль за процедурою виконання рішення суду

+38(068)-74-66-177

+38(099)-784-23-41

Отримати пораду адвоката

Стягнення аліментів. Контроль за процедурою виконання рішення суду

 

Аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини!

 

Коли батьки розлучаються, бувають непоодинокі випадки, коли один із батьків з ким залишається проживати дитина, переймає на себе всі батьківські обов’язки – виховання, забезпечення розвитку дитини та матеріальне забезпечення. Інший з батьків, не завжди радо приймає у цьому участь.

Яким чином можна «примусити» другого із батьків, виконувати хоча б мінімальні батьківські обов’язки? Як полегшити життя собі та дитині?

Під час розірвання шлюбу, подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.

Договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений. У разі невиконання цього договору аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Однак, можливо і окремо звернутись до суду з позовом про стягнення аліментів.

Так, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.

Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. При цьому, розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Є також інші варіанти отримання забезпечення для дитини. Так, той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).

Зазвичай, аліменти сплачуються до досягнення дитиною повноліття. Однак, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Слід також, пам’ятати, що не тільки діти мають право на аліменти. Наприклад, відповідно до законодавства України повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

Є дуже багато нюансів у вирішенні спірних питань щодо обов’язку забезпечення дитини та інших осіб. Не варто хвилюватись, довіртесь Нам. Ми вирішимо Ваші проблеми, при цьому не відволікаючи Вас він головного – виховання ваших діточок та створення затишку у вашому домі!

Стягнення аліментів. Контроль за процедурою виконання рішення суду

+38(068)-74-66-177

+38(099)-784-23-41

Отримати пораду адвоката